REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
LOT uruchamia połączenie z Warszawy do San Franciscoartykuł
Pokaż artykuł
LOT uruchamia połączenie z Warszawy do San Francisco
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły sprzedaż biletów na kolejne transatlantyckie połączenie w regularnej siatce przewoźnika na trasie Warszawa - San Francisco.- Rejsy będą realizowane w sezonie letnim, a inauguracyjny lot odbędzie się 6 maja 2026 roku.- Na pokładach PLL LOT pasażerowie będą gościć 4 razy w tygodniu - w każdą środę, czwartek, sobotę i niedzielę.- San Francisco to kolejne miasto po Chicago, Nowym Jorku, Newarku, Miami i Los Angeles, dostępne w regularnej siatce połączeń narodowego przewoźnika.
Polska ma kompletny łańcuch wartości centrów danych [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polska ma kompletny łańcuch wartości centrów danych [RAPORT]
Prawie 6 na 10 firm w polskim łańcuchu wartości centrów danych to przedsiębiorstwa polskie lub posiadające produkcję w Polsce - wynika z raportu opublikowanego przez Polish Data Center Association (PLDCA). To pierwsze tak kompleksowe opracowanie, które mapuje cały sektor data center w Polsce: od planowania i projektowania, przez budowę i integrację systemów, po produkcję sprzętu i utrzymanie.
W Warszawie powstanie Centrum Szkoleniowe Energetyki Jądrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie Centrum Szkoleniowe Energetyki Jądrowej
Sieć Badawcza Łukasiewicz i ORLEN Synthos Green Energy (OSGE) podpisały porozumienie o szerokiej współpracy w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. Obejmuje ono m.in. powołanie i wspólne prowadzenie centrum szkoleniowego energetyki jądrowej. Umowę podpisano w siedzibie Łukasiewicz – Instytutu Elektrotechniki w warszawskiej dzielnicy Wawer, gdzie planowane jest powstanie obiektu.
Kielce bazą dla innowacji. Vitrintec buduje halę i wzmacnia markę gospodarczą miasta [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kielce bazą dla innowacji. Vitrintec buduje halę i wzmacnia markę gospodarczą miasta [WIZUALIZACJE]
Ponad 6700 metrów kwadratowych nowej przestrzeni produkcyjnej i biurowej powstanie w Kielcach dzięki nowej inwestycji kieleckiej firmy Vitrintec, należącej do grupy Creo. Producent zaawansowanych systemów aluminiowo-szklanych, który swoje autorskie technologie wdraża na rynkach w Polsce i za granicą, uruchomi nowe linie technologiczne już w IV kwartale 2026 roku. Dla stolicy regionu to nie tylko nowe miejsca pracy, ale potwierdzenie pozycji miasta jako świetnego miejsca dla rozwoju innowacyjnego biznesu.
Budowa wielkiego hubu gamingowo-technologiczny w Katowicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego hubu gamingowo-technologiczny w Katowicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
Komisja przetargowa ogłosiła wybór wykonawcy I etapu Hubu gamingowo-technologicznego, który powstanie tuż obok zabytkowej zabudowy Nikiszowca, w miejscu dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Wieczorek". Tu, gdzie działał przemysł ciężki, powstanie infrastruktura skupiająca przedsiębiorców z branży nowych technologii. Przedsięwzięcie to ze względu na zakres i charakter prac porównywane jest do budowy katowickiej Strefy Kultury.
Ryanair zbuduje w Krakowie za 600 mln złotych największe centrum symulatorowo-treningowe w Europie Centralnejartykuł
Pokaż artykuł
Ryanair zbuduje w Krakowie za 600 mln złotych największe centrum symulatorowo-treningowe w Europie Centralnej
Ryanair wybuduje w Krakowie największe centrum symulatorowo-treningowe w Europie Centralnej. Inwestycja warta będzie 600 mln zł i wygeneruje dodatkowych 150 miejsc pracy. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.
7R wybuduje za miliard złotych wielki hub technologiczno-produkcyjny w Nowej Hucie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
7R wybuduje za miliard złotych wielki hub technologiczno-produkcyjny w Nowej Hucie [WIZUALIZACJE]
Nowa, wielka inwestycja w Krakowie. 7R, deweloper wysokiej jakości magazynów i obiektów przemysłowych, zrealizuje inwestycję na terenie krakowskiego Centrum Logistyczno-Przemysłowego „Ruszcza” stanowiącego komponent projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”. Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Otwarcie Designer Outlet Kraków coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
Otwarcie Designer Outlet Kraków coraz bliżej
W Designer Outlet Kraków kończą się prace budowlane, co zwiastuje jego nadchodzące otwarcie na wiosnę 2025 roku. Budowa tej inwestycji KG Group przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, pierwsi najemcy odebrali już swoje lokale. Kolejne odbiory będą się odbywały na bieżąco.
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy
W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Wielka inwestycja w bezpieczeństwo gazowe Polski. Powstanie trzeci Terminal LNG [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w bezpieczeństwo gazowe Polski. Powstanie trzeci Terminal LNG [FILM]
Cztery podmioty zakontraktowały długoterminowy dostęp do usług terminala FSRU 2. Oznacza to, że w Zatoce Gdańskiej powstanie drugi terminal FSRU, a Polska będzie dysponować trzema terminalami LNG o łącznej mocy regazyfikacji ponad 20 mld m3 gazu rocznie. GAZ-SYSTEM konsekwentnie wzmacnia pozycję Polski na regionalnym rynku gazu, a dziś spółka stoi przed szansą stworzenia jednego z najważniejszych punktów dostępu do globalnego rynku LNG w Europie Środkowo-Wschodniej.
Holenderska firma Protix chce hodować larwy much w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma Protix chce hodować larwy much w Polsce
Holenderska firma Protix chce w Polsce hodować miliony larw Muchy Czarnej (Hermetia illucens) i przerabiać je na pasze dla zwierząt. Inwestor otrzymał na realizację swojego projektu kredyt od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Polskie firmy wybudują gazociąg podmorski i nabrzeże wraz z lądową infrastrukturą sieciową dla FSRU [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polskie firmy wybudują gazociąg podmorski i nabrzeże wraz z lądową infrastrukturą sieciową dla FSRU [FILM]
Znakomita wiadomość dla polskiej gospodarki i polskich firm. GAZ-SYSTEM uznaje za zakończone postępowanie przetargowe na wybór wykonawców części morskiej FSRU na Zatoce Gdańskiej. Potwierdzona została prawidłowość zawarcia umowy z polsko-tureckim konsorcjum. Konsorcjum zgłosiło, że udział polskich firm wśród podwykonawców realizujących również specjalistyczne roboty i dostawy wynosi na chwilę obecną 70 proc. Polskie spółki wykonają też całość części lądowej terminalu FSRU.
Polskę czeka dynamiczny rozwój rynku robotów przemysłowych?artykuł
Pokaż artykuł
Polskę czeka dynamiczny rozwój rynku robotów przemysłowych?
Polska jest 18. na świecie rynkiem pod względem liczby zainstalowanych i pracujących robotów przemysłowych. W Europie zajmujemy 7. miejsce, z prawie 23 tys. zainstalowanych urządzeń. Mimo że w ostatnich latach ich liczba dynamicznie rośnie, nadal jest to zaledwie 10% tego, czym może pochwalić się europejski lider, tzn. Niemcy. Poziom robotyzacji w Polsce można nadal uznać za niski, a nasz rynek za rozwijający się.
Polska spóźnia się z wdrożeniem unijnych przepisów o najmie krótkoterminowym [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Polska spóźnia się z wdrożeniem unijnych przepisów o najmie krótkoterminowym [KOMENTARZ EKSPERCKI]
20 maja zaczyna być stosowane unijne rozporządzenie dotyczące gromadzenia i udostępniania danych o najmie krótkoterminowym, ale polskie władze nadal nie uchwaliły ustawy, która wprowadzałaby je do lokalnego porządku prawnego. W efekcie właściciele mieszkań, platformy rezerwacyjne i samorządy wchodzą w okres niepewności, w którym obowiązki wynikające z prawa unijnego zaczynają obowiązywać szybciej niż krajowe procedury. Eksperci SonarHome podkreślają jednak, że nie oznacza to natychmiastowej rewolucji na rynku ani automatycznie egzekwowanych sankcji dla wynajmujących.
Trasa S6 zostanie połączona z Portem Gdyniaartykuł
Pokaż artykuł
Trasa S6 zostanie połączona z Portem Gdynia
Powstająca na terenie województwa pomorskiego droga szybkiego ruchu S6 zostanie połączona z Portem Gdynia. Ze względu na postępujące wyczerpanie zdolności przepustowej układu drogowego oraz jego degradację trwają przygotowania do realizacji kluczowej w skali miasta i regionu inwestycji, jaką jest Droga Czerwona. To kluczowy fragment ostatniej mili, który poprzez układ bezkolizyjnych węzłów i odcinków jezdni pomiędzy nimi, połączy Port Gdynia z drogą ekspresową S6 (a docelowo S7 oraz autostradą A1).
Aktywność najemców powierzchni biurowych w Warszawie na poziomie sprzed pandemiiartykuł
Pokaż artykuł
Aktywność najemców powierzchni biurowych w Warszawie na poziomie sprzed pandemii
Będący wyzwaniem dla gospodarki 2022 rok przyniósł wyraźną poprawę nastrojów wśród najemców na warszawskim rynku biurowym. W całym ubiegłym roku zawarto o 33% więcej umów w porównaniu z 2021 rokiem. Mniej optymistycznie do rozpoczynania kolejnych inwestycji podchodzą deweloperzy.
Dlaczego odkładamy rzeczy na później, czyli o akustyce słów kilkaartykuł
Pokaż artykuł
Dlaczego odkładamy rzeczy na później, czyli o akustyce słów kilka
Teraz nie, to zadanie wykonam później. Ten projekt może poczekać. A może pomyślę o tym jutro? Jakie...
Magazyny podlegają renowacji nawet po 2-3 latach funkcjonowaniaartykuł
Pokaż artykuł
Magazyny podlegają renowacji nawet po 2-3 latach funkcjonowania
Zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe sprawia, że właściciele nawet 2, 3-letnich obiektów inwestują w podniesienie standardu i obniżenie kosztów mediów. Zamawiane obecnie usprawnienia to m.in. destryfikatory gorącego powietrza, instalacje do uzdatniania wody bytowej czy regały typu push back pozwalające zwiększyć liczbę składowanych palet nawet o 1/3. Właściciele parków magazynowych odnotowali duże zyski w czasie pandemii. Teraz część z nich inwestuje we wzmocnienie „zielonego” wizerunku, bo tego oczekują najemcy.
Przedwojenna zabytkowa wieża ciśnień na Karłowicach została wystawiona na sprzedaż [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przedwojenna zabytkowa wieża ciśnień na Karłowicach została wystawiona na sprzedaż [ZDJĘCIA]
Jest szansa, że zabytkowa, przedwojenna wieża ciśnień stojąca przy ul. Berenta 75 na wrocławskich Ka...
REKLAMA